SMAJ100CA-13-F
DigiKey Part Number
SMAJ100CA-FDITR-ND - Tape & Reel (TR)
SMAJ100CA-FDICT-ND - Cut Tape (CT)
SMAJ100CA-FDIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ100CA-13-F
Description
TVS DIODE 100VWM 162VC SMA
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
162V Clamp 2.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMA
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SMAJ100CA-13-F Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
2.5A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
100V
Voltage - Breakdown (Min)
111V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
162V