SBR2U150SA-13 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SBR2U150SA-13 |
Description | DIODE SBR 150V 2A SMA |
Manufacturer Standard Lead Time | 28 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode 150 V 2A Surface Mount SMA |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SBR2U150SA-13 Models |
Category | Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 800 mV @ 2 A |
Mfr | Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) |
Series | Current - Reverse Leakage @ Vr 75 µA @ 150 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case |
Technology | Supplier Device Package SMA |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 150 V | Operating Temperature - Junction -65°C ~ 175°C |
Current - Average Rectified (Io) 2A | Base Product Number |