DMT3009LFVW-7
DigiKey Part Number
31-DMT3009LFVW-7TR-ND - Tape & Reel (TR)
31-DMT3009LFVW-7CT-ND - Cut Tape (CT)
31-DMT3009LFVW-7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DMT3009LFVW-7
Description
MOSFET N-CH 30V 12A PWRDI3333
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
N-Channel 30 V 12A (Ta), 50A (Tc) 2.3W (Ta) Surface Mount, Wettable Flank PowerDI3333-8 (SWP) Type UX
Category
Vgs(th) (Max) @ Id
3V @ 250µA
Mfr
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
12 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
823 pF @ 15 V
FET Type
Power Dissipation (Max)
2.3W (Ta)
Technology
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Drain to Source Voltage (Vdss)
30 V
Mounting Type
Surface Mount, Wettable Flank
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
Supplier Device Package
PowerDI3333-8 (SWP) Type UX
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
3.8V, 10V
Package / Case
Rds On (Max) @ Id, Vgs
11mOhm @ 14.4A, 10V