BZX84C11W-7-F | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BZX84C11W-7-F |
Description | DIODE ZENER 11V 200MW SOT323 |
Manufacturer Standard Lead Time | 40 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode 11 V 200 mW ±5% Surface Mount SOT-323 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | BZX84C11W-7-F Models |
Category | Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 8 V |
Mfr | Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -65°C ~ 125°C (TJ) |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Zener (Nom) (Vz) | Package / Case |
Tolerance ±5% | Supplier Device Package SOT-323 |
Power - Max 200 mW | Base Product Number |
Impedance (Max) (Zzt) 20 Ohms |