BZT52C3V6LP-7 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BZT52C3V6LP-7 |
Description | DIODE ZENER 3.6V 250MW 2DFN |
Manufacturer Standard Lead Time | 40 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode 3.6 V 250 mW ±6% Surface Mount X1-DFN1006-2 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | BZT52C3V6LP-7 Models |
Category | Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 1 V |
Mfr | Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -65°C ~ 150°C |