AL5809-30QP1-7 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | AL5809-30QP1-7 |
Description | IC LED DRVR LIN PWM 30MA PDI123 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | LED Driver IC 1 Output Linear Dimming 30mA PowerDI™ 123 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Output 60V |
Manufacturer Diodes Incorporated | Current - Output / Channel 30mA |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA) |
Part Status Active | Grade Automotive |
Type Linear | Qualification AEC-Q100 |
Internal Switch(s) Yes | Mounting Type Surface Mount |
Number of Outputs 1 | Package / Case POWERDI®123 |
Voltage - Supply (Min) 2.5V | Supplier Device Package PowerDI™ 123 |
Voltage - Supply (Max) 60V | Base Product Number |