AL5809-15P1-7
DigiKey Part Number
AL5809-15P1-7DITR-ND - Tape & Reel (TR)
AL5809-15P1-7DICT-ND - Cut Tape (CT)
AL5809-15P1-7DIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AL5809-15P1-7
Description
IC LED DRVR LIN PWM 15MA PDI123
Detailed Description
LED Driver IC 1 Output Linear Dimming 15mA PowerDI™ 123
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AL5809-15P1-7 Models
Category
Voltage - Output
60V
Current - Output / Channel
15mA
Digi-Reel®
Applications
Signage
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Voltage - Supply (Min)
2.5V
Base Product Number
Voltage - Supply (Max)
60V