XB3-24AUM-J
DigiKey Part Number
602-2199-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XB3-24AUM-J
Description
RF TXRX MODULE 802.15.4U.FL SMD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
802.15.4 Transceiver Module 2.4GHz Antenna Not Included, U.FL Surface Mount
Category
Sensitivity
-103dBm
Mfr
Serial Interfaces
I2C, SPI, UART
Series
Antenna Type
Antenna Not Included, U.FL
Packaging
Tray
Memory Size
1MB Flash, 128kB RAM
Part Status
Active
Voltage - Supply
2.1V ~ 3.6V
DigiKey Programmable
Verified
Current - Receiving
15mA
RF Family/Standard
Current - Transmitting
40mA
Modulation
DSSS
Mounting Type
Surface Mount
Frequency
2.4GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C