VFD25AMS43AFSAA
DigiKey Part Number
2039-VFD25AMS43AFSAA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VFD25AMS43AFSAA
Description
VFD-MS300, 15HP 11KW 480V 25A HD
Detailed Description
Variable Frequency Drive 25A 11000 W Chassis Mount
Category
Current - Output
25A
Wattage - Load
11000 W
Series
Voltage - Supply
460VAC
Operating Temperature
-20°C ~ 60°C