BR1K5W043
DigiKey Part Number
BR1K5W043-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BR1K5W043
Description
RESISTOR 1500W 43 OHM
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Braking Resistor 43Ohm, 1.5kW
Category
Accessory Type
Braking Resistor
Manufacturer
Delta Electronics/Industrial Automation
Specifications
43Ohm, 1.5kW