TFE322T32K7680R is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Similar
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
32.768 kHz ±20ppm Crystal 6pF 50 kOhms 2-SMD, No Lead
TFE322T32K7680R
DigiKey Part Number
CTX1458TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TFE322T32K7680R
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 6PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 kOhms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Supplier Device Package
2-SMD (3.2x1.5)
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Load Capacitance
6pF