TFE202P32K7680R is out of stock and can be placed on backorder.
CTS-Frequency Controls
In Stock: 1,959
Datasheet
TXC CORPORATION
TXC CORPORATION
32.768 kHz ±20ppm Crystal 12.5pF 50 kOhms 2-SMD, No Lead
TFE202P32K7680R
DigiKey Part Number
110-TFE202P32K7680RTR-ND - Tape & Reel (TR)
110-TFE202P32K7680RCT-ND - Cut Tape (CT)
110-TFE202P32K7680RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TFE202P32K7680R
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 kOhms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Load Capacitance
12.5pF