TF202P32K7680R is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Similar
CTS-Frequency Controls
In Stock: 1,959
Datasheet
TXC CORPORATION
TXC CORPORATION
32.768 kHz ±20ppm Crystal 12.5pF 90 kOhms 2-SMD, No Lead
TF202P32K7680R
DigiKey Part Number
110-TF202P32K7680RTR-ND - Tape & Reel (TR)
110-TF202P32K7680RCT-ND - Cut Tape (CT)
110-TF202P32K7680RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TF202P32K7680R
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
90 kOhms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Supplier Device Package
2-SMD (2x1.2)
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Load Capacitance
12.5pF