CA32C2403HLT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CA32C2403HLT |
Description | XTAL OSC XO 24.0000MHZ HCMOS TTL |
Customer Reference | |
Detailed Description | 24 MHz XO (Standard) HCMOS, TTL Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CA32C2403HLT Models |
Category | Voltage - Supply 3.3V |
Mfr | Frequency Stability ±50ppm |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Current - Supply (Max) 40mA |
Part Status Discontinued at DigiKey | Ratings AEC-Q200 |
Base Resonator | Mounting Type Surface Mount |
Type | Package / Case 4-SMD, No Lead |
Frequency | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Function Enable/Disable | Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm) |