CA32C2403HLR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
24 MHz XO (Standard) HCMOS, TTL Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
CA32 Series
CA32C2403HLR
DigiKey Part Number
110-CA32C2403HLR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CA32C2403HLR
Description
XTAL OSC XO 24.0000MHZ HCMOS TTL
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)
40mA
Part Status
Active
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)