MCM1000VKIT3
DigiKey Part Number
338-1359-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCM1000VKIT3
Description
CAP KIT MICA 100PF-750PF 35PCS
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Mica Capacitor Kit 100pF ~ 750pF 1000V (1kV) Surface Mount 35 Pieces (7 Values - 5 Each)
Mounting Type
Surface Mount
Manufacturer
Cornell Dubilier Knowles
Voltage - Rated
1000V (1kV)
Series
Tolerance
±5%
Packaging
Case
Applications
RF, Microwave, High Frequency
Part Status
Active
Quantity
35 Pieces (7 Values - 5 Each)
Kit Type
Mica
Packages Included
Non-Standard SMD
Capacitance Range
100pF ~ 750pF