MCM01-009EF331J-F
DigiKey Part Number
338-1337-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCM01-009EF331J-F
Description
CAP MICA 330PF 5% 1KV SMD
Detailed Description
330 pF Mica Capacitor 1 kV Nonstandard SMD
Category
Voltage - Rated
1 kV
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Capacitance
330 pF
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.460" L x 0.400" W (11.68mm x 10.16mm)