CZRUR4V7B-HF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Comchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
Zener Diode 4.7 V 150 mW ±3% Surface Mount 0603/SOD-523F
CZRUR4V7B-HF
DigiKey Part Number
CZRUR4V7B-HF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CZRUR4V7B-HF
Description
DIODE ZENER 4.7V 150MW SOD523F
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CZRUR4V7B-HF Models
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
3 µA @ 1.5 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
Package / Case
Tolerance
±3%
Supplier Device Package
0603/SOD-523F
Power - Max
150 mW
Base Product Number
Impedance (Max) (Zzt)
70 Ohms