300-30-20-GR-0250F
DigiKey Part Number
CN214GR-250-ND
1175-300-30-20-GR-0250F-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
300-30-20-GR-0250F
Description
CBL RIBN 20COND 0.025 GRY FEET
Detailed Description
Flat Ribbon Cable Gray 20 Conductors 0.025" (0.64mm) Flat Cable 250.0' (76.20m)
Category
Jacket Color
Mfr
Ribbon Thickness
0.026" (0.66mm)
Packaging
Spool
Digi-Spool®, Continuous Spool
Ribbon Width
0.500" (12.70mm)
Voltage
150 V
Number of Conductors
20
Operating Temperature
105°C
Length
250.0' (76.20m)
Conductor Material
Copper, Bare
Wire Gauge
30 AWG
Insulation Resistance
100MOhms
Conductor Strand
7 Strands / 38 AWG