CM315DL32768DZBT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Citizen Finedevice Co Ltd
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 12,715
Datasheet
Abracon LLC
Micro Crystal AG
ECS Inc.
EPSON
In Stock: 83
EPSON
In Stock: 471
Shenzhen SCTF Electronics
CTS-Frequency Controls
New at DigiKey
32.768 kHz ±20ppm Crystal 6pF 50 kOhms 2-SMD, No Lead
CM315DL32768DZBT
DigiKey Part Number
300-CM315DL32768DZBTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CM315DL32768DZBT
Description
CM315DL32768DZBT
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 kOhms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Load Capacitance
6pF