969M101-22-1
DigiKey Part Number
CI22B-1000-ND
1233-969M101-22-1-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
969M101-22-1
Description
HOOK-UP 22AWG 31KV CLEAR
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire Clear 31kV 1000.0' (304.8m)
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.230" (5.84mm)
Packaging
Bulk
Digi-Spool®, Continuous Spool
Length
1000.0' (304.8m)
Part Status
Active
Voltage
31kV
Cable Type
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C