969M101-14-1
DigiKey Part Number
CI14B-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
969M101-14-1
Description
HOOK-UP 14AWG 42KV CLEAR 100'
Customer Reference
Detailed Description
14 AWG Hook-Up Wire Clear 42kV 100.0' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.280" (7.11mm)
Packaging
Bulk
Length
100.0' (30.5m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
42kV
Cable Type
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C