F127T254P10
DigiKey Part Number
F127T254P10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F127T254P10
Description
PITCH CHANGER 1.27 MM TO 2.54 MM
Detailed Description
Plated Through Hole to Plated Through Hole 10 0.050" (1.27mm) FR4 Epoxy Glass
Category
Number of Positions
10
Pitch
0.050" (1.27mm)
Series
Board Thickness
0.063" (1.60mm)
Packaging
Bulk
Material
FR4 Epoxy Glass
Part Status
Active
Size / Dimension
1.100" L x 0.400" W (27.94mm x 10.16mm)