F127T254P08
DigiKey Part Number
F127T254P08-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F127T254P08
Description
PITCH CHANGER 1.27 MM TO 2.54 MM
Detailed Description
Plated Through Hole to Plated Through Hole 8 0.050" (1.27mm) FR4 Epoxy Glass
Category
Number of Positions
8
Pitch
0.050" (1.27mm)
Series
Board Thickness
0.063" (1.60mm)