GMC32X7R226K16NT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GMC32X7R226K16NT |
Description | CAP1210 X7R 22UF 10% 16V |
Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 22 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 1210 (3225 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Tolerance ±10% | Thickness (Max) 0.110" (2.80mm) |