FB160808T-252Y-S | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | FB160808T-252Y-S |
Description | FERRITE BEAD 2.5 KOHM 0603 4LN |
Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.5 kOhms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 100mA 700mOhm |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current Rating (Max) 100mA |
Manufacturer Cal-Chip Electronics, Inc. | DC Resistance (DCR) (Max) 700mOhm |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Filter Type Signal Line | Height (Max) 0.037" (0.95mm) |
Number of Lines 1 | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Impedance @ Frequency 2.5 kOhms @ 100 MHz |