TDA10H0JB1R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
C&K
In Stock: 12,742
Datasheet
Parametric Equivalent
C&K
In Stock: 22,886
Datasheet
Similar
Nidec Components
Würth Elektronik
In Stock: 632
Knitter-Switch
CIT Relay and Switch
In Stock: 159
Dip Switch SPST 10 Position Surface Mount Slide (Standard) Actuator 25mA 24VDC
TDA10H0JB1R
DigiKey Part Number
108-TDA10H0JB1RTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TDA10H0JB1R
Description
SWITCH SLIDE DIP SPST 25MA 24VDC
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TDA10H0JB1R Models
Category
Contact Finish
Gold
Manufacturer
Height Above Board
0.091" (2.30mm)
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Termination Style
Gull Wing
Part Status
Active
Pitch
0.050" (1.27mm), Half
Circuit
SPST
Washable
Yes
Number of Positions
10
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current Rating (Amps)
25mA
Body Material
Polyphenylene Sulfide (PPS)
Voltage Rating
24VDC
Length
0.544" (13.82mm)