PBB-11821-4
DigiKey Part Number
PBB-11821-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PBB-11821-4
Description
BOX PLASTIC GRAY 9.13"L X 3.15"W
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Box Plastic, Fiberglass/Polyester, Polycarbonate Gray Cover Included 9.134" L x 3.150" W (232.00mm x 80.00mm) X 3.346" (85.00mm)
Category
Design
Cover Included
Mfr
Material
Series
Color
Gray
Packaging
Bulk
Thickness
0.118" (3.00mm)
Part Status
Active
Features
Pushbutton Holes - 4
Container Type
Box
Ratings
Size / Dimension
9.134" L x 3.150" W (232.00mm x 80.00mm)
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Height
3.346" (85.00mm)
Shipping Info
Shipped from DigiKey
Area (L x W)
28.8in² (186cm²)