AU-1029-MG
DigiKey Part Number
AU-1029-MG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AU-1029-MG
Description
CABINET ALUM GRAY 6"L X 4"W
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cabinet Metal, Aluminum Gray End Panel(s) 6.000" L x 4.000" W (152.40mm x 101.60mm) X 5.000" (127.00mm)
Category
Area (L x W)
24.0in² (155cm²)
Mfr
Design
End Panel(s)
Series
Material
Packaging
Bulk
Color
Gray
Part Status
Active
Thickness
0.040" (1.02mm)
Container Type
Cabinet
Shipping Info
Shipped from DigiKey
Size / Dimension
6.000" L x 4.000" W (152.40mm x 101.60mm)
Weight
0.5 lb (226.8 g)
Height
5.000" (127.00mm)