AN-1314-AB
DigiKey Part Number
AN-1314-AB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AN-1314-AB
Description
BOX ALUM BLACK 4.9"L X 3.14"W
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Box Metal, Aluminum Black Cover Included 4.900" L x 3.140" W (124.46mm x 79.76mm) X 2.265" (57.53mm)
Category
Design
Cover Included
Mfr
Material
Series
Color
Black
Packaging
Bulk
Thickness
0.120" (3.05mm)
Part Status
Active
Features
PCB Supports, Watertight
Container Type
Box
Ratings
Size / Dimension
4.900" L x 3.140" W (124.46mm x 79.76mm)
Shipping Info
Shipped from DigiKey
Height
2.265" (57.53mm)
Weight
0.944 lb (428.19 g)
Area (L x W)
15.3in² (99cm²)