AN-1305-AB
AN-1305-AB
Enclosure Modifications: Quick Steps to 5-Day Delivery
AN-1305-AB
DigiKey Part Number
377-2398-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AN-1305-AB
Description
BOX ALUM BLACK 5.83"L X 4.25"W
Detailed Description
Box Metal, Aluminum Black Cover Included 5.830" L x 4.252" W (148.08mm x 108.00mm) X 2.950" (74.93mm)
Thickness
0.130" (3.30mm)
Size / Dimension
5.830" L x 4.252" W (148.08mm x 108.00mm)
Height
2.950" (74.93mm)
Weight
1.5 lbs (680.4 g)
Area (L x W)
24.8in² (160cm²)