AN-1302-AB
AN-1302-AB
Enclosure Modifications: Quick Steps to 5-Day Delivery
AN-1302-AB
DigiKey Part Number
377-2392-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AN-1302-AB
Description
BOX ALUM BLACK 4.55"L X 2.58"W
Detailed Description
Box Metal, Aluminum Black Cover Included 4.545" L x 2.578" W (115.44mm x 65.48mm) X 1.185" (30.10mm)
Thickness
0.130" (3.30mm)
Features
Card Guides, PCB Supports, Watertight
Size / Dimension
4.545" L x 2.578" W (115.44mm x 65.48mm)
Height
1.185" (30.10mm)
Weight
0.375 lb (170.1 g)
Area (L x W)
11.7in² (75cm²)