AN-1301-AB
DigiKey Part Number
AN-1301-AB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AN-1301-AB
Description
BOX ALUM BLACK 2.52"L X 2.27"W
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Box Metal, Aluminum Black Cover Included 2.520" L x 2.270" W (64.01mm x 57.66mm) X 1.378" (35.00mm)
Category
Design
Cover Included
Mfr
Material
Series
Color
Black
Packaging
Bulk
Thickness
0.130" (3.30mm)
Part Status
Active
Features
PCB Supports, Watertight
Container Type
Box
Ratings
Size / Dimension
2.520" L x 2.270" W (64.01mm x 57.66mm)
Shipping Info
Shipped from DigiKey
Height
1.378" (35.00mm)
Weight
0.313 lb (141.97 g)
Area (L x W)
5.72in² (36.9cm²)