M7-1000-175-342
DigiKey Part Number
2267-M7-1000-175-342-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M7-1000-175-342
Description
SLEEVE 1DIA WT 1.75" 1=50PCS
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
White Heat Shrinkable Label 1.75" W x 1.66" H (44.5mm x 42.2mm); Cable O.D. 0.33" ~ 0.95" (8.5mm ~ 24.1mm)
Category
Label Type
Heat Shrinkable
Manufacturer
Brady Corporation
Label Size
1.75" W x 1.66" H (44.5mm x 42.2mm); Cable O.D. 0.33" ~ 0.95" (8.5mm ~ 24.1mm)
Series
Color
White
Packaging
Box
Material
Polyolefin (PO)
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C