M6-750-175-342-WT
DigiKey Part Number
2267-M6-750-175-342-WT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M6-750-175-342-WT
Description
SLEEVE 0.75DIA WT 1.75" RL/100
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
White Heat Shrinkable Label 1.75" W x 1.25" H (44.5mm x 31.8mm); Cable O.D. 0.25" ~ 0.70" (6.4mm ~ 17.8mm)
Category
Label Type
Heat Shrinkable
Manufacturer
Brady Corporation
Label Size
1.75" W x 1.25" H (44.5mm x 31.8mm); Cable O.D. 0.25" ~ 0.70" (6.4mm ~ 17.8mm)
Series
Color
White
Packaging
Box
Material
Polyolefin (PO)
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C