SMLJ24A-R
DigiKey Part Number
118-SMLJ24A-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMLJ24A-R
Description
3KW TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESOR
Detailed Description
38.9V Clamp 77.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
77.2A
Mfr
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Tape & Reel (TR)
Applications
Telecom
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Surface Mount
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
26.7V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
38.9V