SMLJ13CA
DigiKey Part Number
SMLJ13CABTR-ND - Tape & Reel (TR)
SMLJ13CABCT-ND - Cut Tape (CT)
SMLJ13CABDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMLJ13CA
Description
TVS DIODE 13VWM 21.5VC SMC
Detailed Description
21.5V Clamp 139.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
EDA/CAD Models
SMLJ13CA Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
139.4A
Mfr
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
13V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
14.4V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
21.5V