CG0201MLU-30H
DigiKey Part Number
118-CG0201MLU-30HTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-CG0201MLU-30HCT-ND - Cut Tape (CT)
118-CG0201MLU-30HDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CG0201MLU-30H
Description
POLYMER ESD PROTECTOR 30V 0201
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20V (Typ) Clamp Ipp Tvs Diode Surface Mount 0201
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CG0201MLU-30H Models
Category
Power Line Protection
No
Mfr
Applications
HDMI, USB
Series
Capacitance @ Frequency
0.05pF @ 1MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Bidirectional Channels
1
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Voltage - Breakdown (Min)
30V (Max)
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
20V (Typ)