CDNBS08-SRDA3.3-4
DigiKey Part Number
CDNBS08-SRDA3.3-4TR-ND - Tape & Reel (TR)
CDNBS08-SRDA3.3-4CT-ND - Cut Tape (CT)
CDNBS08-SRDA3.3-4DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDNBS08-SRDA3.3-4
Description
TVS DIODE 3.3VWM 10.9VC 8-SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10.9V Clamp 43A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount 8-SOIC
EDA/CAD Models
CDNBS08-SRDA3.3-4 Models
Category
Power - Peak Pulse
500W
Mfr
Power Line Protection
Yes
Active
Capacitance @ Frequency
15pF @ 1MHz
Type
Steering (Rail to Rail)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3.3V
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Voltage - Breakdown (Min)
4V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
10.9V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
43A (8/20µs)