CD214L-T54ALF is Obsolete and no longer manufactured.
Bourns Inc.
In Stock: 3,094
Littelfuse Inc.
In Stock: 149
Littelfuse Inc.
In Stock: 500
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 18,067
87.1V Clamp 34.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
DO-214AB
CD214L-T54ALF
DigiKey Part Number
CD214L-T54ALF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CD214L-T54ALF
Description
TVS DIODE 54VWM 87.1VC SMC
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CD214L-T54ALF Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
34.4A
Mfr
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
54V
Voltage - Breakdown (Min)
60V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
87.1V