GP2500S20-0.080-02-0816
DigiKey Part Number
BER341-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GP2500S20-0.080-02-0816
Description
THERM PAD 406.4X203.2MM YLW
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Yellow 406.40mm x 203.20mm Rectangular Tacky - Both Sides
Category
Adhesive
Tacky - Both Sides
Manufacturer
Bergquist
Backing, Carrier
Fiberglass
Series
Color
Yellow
Packaging
Bulk
Thermal Conductivity
2.4W/m-K
Part Status
Active
Shelf Life
12 Months
Type
Pad, Sheet
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Shape
Rectangular
Storage/Refrigeration Temperature
95°F (35°C) or Below
Outline
406.40mm x 203.20mm
Base Product Number
Thickness
0.0800" (2.032mm)