GP1500R-0.015-02-0816
DigiKey Part Number
BER232-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GP1500R-0.015-02-0816
Detailed Description
Thermal Pad Black 406.40mm x 203.20mm Rectangular Tacky - Both Sides
Series
Backing, Carrier
Fiberglass
Thermal Conductivity
1.5W/m-K
Shelf Life
12 Months
Outline
406.40mm x 203.20mm
Storage/Refrigeration Temperature
95°F (35°C) or Below
Thickness
0.0150" (0.381mm)