GP1500-0.060-02-0816
DigiKey Part Number
BER228-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GP1500-0.060-02-0816
Detailed Description
Thermal Pad Black 406.40mm x 203.20mm Rectangular Tacky - Both Sides
Thermal Conductivity
1.5W/m-K
Shelf Life
6 Months
Storage/Refrigeration Temperature
95°F (35°C) or Below
Outline
406.40mm x 203.20mm
Base Product Number
Thickness
0.0600" (1.524mm)