PQME3-D24-S15-M is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
Bel Power Solutions
In Stock: 0
Datasheet
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 15V 200mA 9V - 36V Input
PQME3-D24-S15-M
DigiKey Part Number
179-PQME3-D24-S15-M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PQME3-D24-S15-M
Description
DC DC CONVERTER 15V 3W
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
PQME3-D24-S15-M Models
Category
Power (Watts)
3 W
Mfr
Voltage - Isolation
1.5 kV
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency
83%
Voltage - Input (Min)
9V
Size / Dimension
0.76" L x 0.71" W x 0.40" H (19.2mm x 18.1mm x 10.2mm)
Voltage - Input (Max)
36V
Current - Output (Max)
200mA