AT-K-26-8-W/500-R is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Available Substitutes:
Direct
CNC Tech
In Stock: 8
Datasheet
8 Conductor Modular Straight Cable White 500' (152.40m)
AT-K-26-8-W/500-R
DigiKey Part Number
A0081R-500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AT-K-26-8-W/500-R
Description
CABLE MOD FLAT 8COND WHT 500'
Customer Reference
Detailed Description
Category
Wire Gauge
26 AWG
Packaging
Bulk
Part Status
Discontinued at DigiKey
Cable Width
0.346" (8.80mm)
Cable Height
0.097" (2.46mm)
Number of Conductors
8
Shielding
Unshielded
Length
500' (152.40m)
Voltage
30 V