530-26-08-WH-0500F
DigiKey Part Number
CN282-500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
530-26-08-WH-0500F
Description
CABLE MOD FLAT 8COND WHT 500'
Detailed Description
8 Conductor Modular Straight Cable White 500' (152.40m)
Category
Wire Gauge
26 AWG
Cable Width
0.346" (8.80mm)
Cable Height
0.097" (2.46mm)