AT-K-26-4-B/1000
DigiKey Part Number
A0042R-1000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AT-K-26-4-B/1000
Description
CABLE MOD FLAT 4COND BLACK 1000'
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4 Conductor Modular Straight Cable Black 1000' (304.80m)
Category
Wire Gauge
26 AWG
Manufacturer
Assmann WSW Components
Conductor Strand
7/0.0063"
Packaging
Spool
Jacket (Insulation) Material
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Part Status
Active
Cable Width
0.189" (4.80mm)
Cable Type
Straight
Cable Height
0.097" (2.46mm)