QS63XXY24
QS63XXY24
Q Series LED indicators
QS63XXY24
DigiKey Part Number
679-3379-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QS63XXY24
Description
LED PNL IND YLW DIFF 7.20MM LDS
Detailed Description
LED Panel Indicator Yellow Diffused 30° 24V 20mA Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Category
Voltage
24V
Current
20mA
Panel Cutout Dimensions
0.24" (6.00mm)
Lens Size
7.20mm Dia
Lamp Color
Yellow
Millicandela Rating
20mcd
Lens Color
Yellow
Termination Style
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)