QS63XXB24
DigiKey Part Number
679-3381-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QS63XXB24
Description
LED PNL IND BLU DIFF 7.20MM LDS
Detailed Description
LED Panel Indicator Blue Diffused 30° 24V 20mA Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Category
Voltage
24V
Current
20mA
Panel Cutout Dimensions
0.24" (6.00mm)
Lens Size
7.20mm Dia
Lamp Color
Blue
Millicandela Rating
800mcd
Lens Color
Blue
Termination Style
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)