QS63XXR12
DigiKey Part Number
679-3371-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QS63XXR12
Description
LED PNL IND RED DIFF 7.20MM LDS
Detailed Description
LED Panel Indicator Red Diffused 30° 12V 20mA Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Category
Voltage
12V
Current
20mA
Panel Cutout Dimensions
0.24" (6.00mm)
Lens Size
7.20mm Dia
Lamp Color
Red
Millicandela Rating
25mcd
Lens Color
Red
Termination Style
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)